پنج موردی که باید در خرید بلیط چارتر هواپیما به آن توجه کرد

یکی از انواع بلیط هواپیما، بلیط چارتر است. خرید این نوع بلیط، با نوعِ دیگر بلیط هواپیما، یعنی بلیط سیستمی، تفاوت*هایی دارد که باعث می*شود مسافران تا حد زیادی در خرید بلیط چارتر مردد و سردرگم بمانند. اما به راستی چرا چنین اتفاقی می*افتد؟ برای خرید بلیط چارتر باید چه نکاتی را رعایت کرد تا دچار ضرر و زیان نشد؟ و اینکه بلیط چارتر معتبر، چه مزیتی نسبت به بلیط سیستمی دارد؟ در اینجا قرار است تا به تمامی سوالات شما پاسخ داده شود تا بتوانید در نهایت، بهترین خرید بلیط هواپیمای چارتری و مطمئن*ترین سفره هوایی را داشته باشید.

1 - پرواز چارتر چیست؟

پیش از ذکر هر نکته*ای، باید تعریف دقیق و صحیحی از پرواز چارتر داشته باشیم. پرواز چارتری به پروازی گفته می*شود که در آن، همه*ی صندلی*های یک هواپیما و یا چندتایی از آن*ها، توسط آژانس*های مسافرتی اجاره می*شوند. این نوع پرواز، بیشتر در مسیرهای پر رفت و آمدی مثل تهران - مشهد کاربرد دارد. از صندلی*های این پرواز، هم در تورهای گردشگری استفاده می*شود و هم مستقلا آن*ها را به*فروش می*رسانند.

2 - آیا افسانه**هایی نظیر: «کیش، 20000 تومان» واقعیت دارد؟

در پروازهای چارتری؟ بله! این موضوع، دلیل محکمی هم دارد و آن هم این است که؛ از آن*جایی که هزینه*ی ناشی از پر نشدن پروازهای چارتر، به گردن آژانس*های هواپیماییِ اجاره کننده*ی آن پرواز است، در صورتی*که صندلی*هایی در پرواز چارتر خالی بماند، قیمت آن*ها پایین*تر می*آید تا زودتر به فروش برسند.

3- آیا می*توان بلیط چارتر را استرداد کرد؟

در یک کلام، خیر! بلیط چارتر، بر خلاف بلیط سیستمی، قابل استرداد نیست و خریدار باید در زمان خرید این نوع بلیط*ها، حتما حواس*ش را جمع کند و فقط اگر از برنامه*ی سفرش کاملا مطمئن است، این نوع بلیط را خریداری کند.

4- آیا بلیط چارتر، برای همه*ی مسیرها به*فروش می*رسد؟

نمی*توان با اطمینان گفت که بلیط چارتر برای تمامی مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد یا نه، چراکه بیشتر فروش بلیط چارتر، برای مسیرهای خاص و البته پرپرواز است؛ اما اگر بخواهیم بیشترین بلیط*های چارتری برای پروازهای داخلی را برشماریم، می*شود به پروازهای مشهد، کیش و اهواز اشاره کرد که در اکثر مواقع، بلیط چارتر دارند.

5- آیا همه*ی بلیط*های چارتر، به یک اندازه معتبر هستند؟

در پاسخ به این سوال، باید یک «نه»*ی جانانه بگوییم؛ چراکه اگر چارترکننده معتبر نباشد، ممکن است پس از فرآیند خرید، مشکلاتی برای مسافر پیش بیاید و تمامی این*ها به دلیل بداخلاقی*هایی است که در بازارهای نامعتبر چارتر وجود داشته و مسافر باید با انتخاب کانال صحیح برای خرید بلیط هواپیما، از آن*ها اجتناب کند.

سامانه*ی فروش بلیط هواپیما توانسته است با فروش بلیط چارتر از معتبرترین چارتر کننده*ها، تمامی نگرانی*های موجود و مسایلی که تا به این*جا گفته شد را رفع کند. شما با خرید بلیط چارتر از دیجی چارتر، دیگر لازم نیست نگران کنسل شدن ناگهانی و یا جعلی بودن پرواز باشید. دیجی چارتر اعتبار بلیط چارتری را تضمین می*کند.

با دیجی چارتر ، دلتان قرص خواهد بود و پروازی آرام و مطمئن خواهید داشت.

اگر تا به امروز عضوی از خانواده*ی دیجی چارتر نبوده*اید، تا دیر نشده برای ثبت*نام اقدام کنید؛ چراکه ثبت نام کاربری، بخش زیادی از امتیازات شما را تشکیل می*دهد.


رزرو بلیط هواپیما

اپلیکیشن رزرو بلیط